Cicoil 969M101-6-1-025
969M101-6-1-025 picture photo
Mfg. Part Number
969M101-6-1-025
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
HOOK-UP 6AWG CLEAR 25'
Datasheet Download
969M101-6-1-025.pdf
Availability of 969M101-6-1-025
QUANTITY
969M101-6-1-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of 969M101-6-1-025
Internal Part NumberEIS-969M101-6-1-025
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHighly Flexible Flat Silicone Cable Technology
Hi-Flex Silicone Jacketed Single Conductor Cable
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series-
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge6 AWG
Jacket (Insulation) MaterialFlexx-Sil™
Jacket (Insulation) Diameter0.440" (11.18mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length25' (7.622m)
Voltage42kV
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
Jacket ColorClear
Ratings-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)969M101-6-1-025
Related Links969M101, 969M101-6-1-025 Datasheet, Cicoil Distributor
969M101-6-1-025 Details Description
Related parts for 969M101-6-1-025
FIXED IND 120UH 600MA 460 MOHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO220AA datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
THERMAL PAD 20X5X2MM datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 229 TYPED 49POS datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf