Amphenol Industrial 97-3100A20-24S
97-3100A20-24S picture photo
Mfg. Part Number
97-3100A20-24S
Brief Description
AB 4C 2#16, 2#8 SKT RECP
Datasheet Download
97-3100A20-24S.pdf
Availability of 97-3100A20-24S
QUANTITY
97-3100A20-24S Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3100A20-24S
Internal Part NumberEIS-97-3100A20-24S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3100A20-24S
Related Links97-3100, 97-3100A20-24S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3100A20-24S Details Description
Related parts for 97-3100A20-24S
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
IC TXRX J1708 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 20POS .23M datasheet.pdf
4610-18WG INSULATION CRIMP PUNCH datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
CBL RIBN 64COND 0.050 CLEAR 50' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS .100 L.143 datasheet.pdf