Amphenol Industrial 97-3100A28-15PX
97-3100A28-15PX picture photo
Mfg. Part Number
97-3100A28-15PX
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 35C 35#16 PIN RECP
Datasheet Download
97-3100A28-15PX.pdf
Availability of 97-3100A28-15PX
QUANTITY
97-3100A28-15PX Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3100A28-15PX
Internal Part NumberEIS-97-3100A28-15PX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3100A28-15PX
Related Links97-3100, 97-3100A28-15PX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3100A28-15PX Details Description
Related parts for 97-3100A28-15PX
MOSFET 2N-CH 20V 3.5A 8-SOIC datasheet.pdf
LED T-5MM DL 635NM RED DIFF PCB datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 120CM H2O 3SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 420 OHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf