Amphenol Industrial 97-3100A36-9SX
97-3100A36-9SX picture photo
Mfg. Part Number
97-3100A36-9SX
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 31C MIXED SKT RECP
Datasheet Download
97-3100A36-9SX.pdf
Availability of 97-3100A36-9SX
QUANTITY
97-3100A36-9SX Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3100A36-9SX
Internal Part NumberEIS-97-3100A36-9SX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3100A36-9SX
Related Links97-3100, 97-3100A36-9SX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3100A36-9SX Details Description
Related parts for 97-3100A36-9SX
CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 16K 68PLCC datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED CBI 3MM ARRAY 1X4 ALG RED TH datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
4 POS MALE VERTICAL CONNECTOR datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.36UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT datasheet.pdf