Amphenol Industrial 97-3102A18-10S-639
97-3102A18-10S-639 picture photo
Mfg. Part Number
97-3102A18-10S-639
Brief Description
AB 4C 4# 12 SKT RECP
Datasheet Download
97-3102A18-10S-639.pdf
Availability of 97-3102A18-10S-639
QUANTITY
97-3102A18-10S-639 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3102A18-10S-639
Internal Part NumberEIS-97-3102A18-10S-639
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3102A18-10S-639
Related Links97-3102A1, 97-3102A18-10S-639 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3102A18-10S-639 Details Description
Related parts for 97-3102A18-10S-639
RES SMD 91K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP NIOB OXIDE 150UF 20% 4V 2312 datasheet.pdf
RES SMD 7.15 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 10A TO220AC datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 50mA Backlight 32-QFN (5x5) datasheet.pdf
ADC 14BIT SGL 80MSPS 40HVQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 75POS datasheet.pdf
SR BTS PC A 10 ASY CP datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 3POS W/PINS datasheet.pdf