Amphenol Industrial 97-3102A18-12P-639
97-3102A18-12P-639 picture photo
Mfg. Part Number
97-3102A18-12P-639
Brief Description
AB 6C 6#16 PIN RECP
Datasheet Download
97-3102A18-12P-639.pdf
Availability of 97-3102A18-12P-639
QUANTITY
97-3102A18-12P-639 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3102A18-12P-639
Internal Part NumberEIS-97-3102A18-12P-639
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3102A18-12P-639
Related Links97-3102A1, 97-3102A18-12P-639 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3102A18-12P-639 Details Description
Related parts for 97-3102A18-12P-639
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 60.4KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
SWITCH POWER POLE ACS N.O. 30A datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC GATE DUAL FUNCTION 8XSON datasheet.pdf
IC DIGITAL SWITCH 24K CH 484PBGA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED XLAMP 3000K WHITE 18V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 1KV RADIAL datasheet.pdf