Amphenol Industrial 97-3102A20-14PZ
97-3102A20-14PZ picture photo
Mfg. Part Number
97-3102A20-14PZ
Brief Description
AB 5C 3#12, 2#8 PIN RECP
Datasheet Download
97-3102A20-14PZ.pdf
Availability of 97-3102A20-14PZ
QUANTITY
97-3102A20-14PZ Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3102A20-14PZ
Internal Part NumberEIS-97-3102A20-14PZ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3102A20-14PZ
Related Links97-3102, 97-3102A20-14PZ Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3102A20-14PZ Details Description
Related parts for 97-3102A20-14PZ
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V 1111 datasheet.pdf
CAP ALUM 210000UF 50V SCREW datasheet.pdf
CONN HOUSING 26POS DUAL 1.5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 43POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC AMP DGTL VGA LN 24LFCSP datasheet.pdf
RES 4.25K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf