Amphenol Industrial 97-3102A20-23P-621
97-3102A20-23P-621 picture photo
Mfg. Part Number
97-3102A20-23P-621
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 2C 2#8 PIN RECP
Datasheet Download
97-3102A20-23P-621.pdf
Availability of 97-3102A20-23P-621
QUANTITY
97-3102A20-23P-621 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3102A20-23P-621
Internal Part NumberEIS-97-3102A20-23P-621
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3102A20-23P-621
Related Links97-3102A2, 97-3102A20-23P-621 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3102A20-23P-621 Details Description
Related parts for 97-3102A20-23P-621
SWITCH DIP PIANO 6POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 270 OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
XCEDE HD 2W RGHT 4PVH 8C WK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
PROBE LEAD TO SHTH P SILIC 0.82 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 10W datasheet.pdf