Amphenol Industrial 97-3106A16-12P-417-940
97-3106A16-12P-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A16-12P-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 1C 1#4 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A16-12P-417-940.pdf
Availability of 97-3106A16-12P-417-940
QUANTITY
97-3106A16-12P-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A16-12P-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A16-12P-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A16-12P-417-940
Related Links97-3106A16-, 97-3106A16-12P-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A16-12P-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106A16-12P-417-940
RES SMD 750 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC BATTERY BACKUP 3.08V 10-UDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
SENSOR PHOTOTRANS OUT SLOTTED datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK PEG 5POS datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
SR BTS TT 8 ASY CP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 2A (Switch) 6-TSOP datasheet.pdf