Amphenol Industrial 97-3106A18-3PW-940
97-3106A18-3PW-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A18-3PW-940
Brief Description
AB 2C 2#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A18-3PW-940.pdf
Availability of 97-3106A18-3PW-940
QUANTITY
97-3106A18-3PW-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A18-3PW-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A18-3PW-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A18-3PW-940
Related Links97-3106A1, 97-3106A18-3PW-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A18-3PW-940 Details Description
Related parts for 97-3106A18-3PW-940
TERM FORK NON INS 16-14AWG datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN TERM CRIMP 18-20 AWG GOLD datasheet.pdf
RES 300 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PUNCH RD 2.125 datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF1B ACCESSORY datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf