Amphenol Industrial 97-3106A20-23P-417-940
97-3106A20-23P-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A20-23P-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 2C 2#8 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A20-23P-417-940.pdf
Availability of 97-3106A20-23P-417-940
QUANTITY
97-3106A20-23P-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A20-23P-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A20-23P-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A20-23P-417-940
Related Links97-3106A20-, 97-3106A20-23P-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A20-23P-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106A20-23P-417-940
IC BUS SWITCH 20BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FILTER PERFORM W/CHOKE IEC 12A datasheet.pdf
Crystal 4.5000MHz 50ppm 18pF 25 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN FPC 35POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 536 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5 OHM 1% 20W datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V RED datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf