Amphenol Commercial Products L717SDAG15POL2RM5G
L717SDAG15POL2RM5G picture photo
Mfg. Part Number
L717SDAG15POL2RM5G
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L717SDAG15POL2RM5G.pdf
Availability of L717SDAG15POL2RM5G
QUANTITY
L717SDAG15POL2RM5G Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDAG15POL2RM5G
Internal Part NumberEIS-L717SDAG15POL2RM5G
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (M3)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDAG15POL2RM5G
Related LinksL717SDAG1, L717SDAG15POL2RM5G Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDAG15POL2RM5G Details Description
Related parts for L717SDAG15POL2RM5G
IDC CABLE - MKR20K/MC20M/MCG20K datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEADER OPEN SLOT 3LVL.400 20POS datasheet.pdf
RELAY SSR LOWVOL DIS 12.0V 60A datasheet.pdf
CAP CER 33PF 3KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
Crystal 4.9152MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C COTS Through Hole HC49/U datasheet.pdf