Amphenol Industrial 97-3106A20-27S-940
97-3106A20-27S-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A20-27S-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 14C 14#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106A20-27S-940.pdf
Availability of 97-3106A20-27S-940
QUANTITY
97-3106A20-27S-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A20-27S-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A20-27S-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A20-27S-940
Related Links97-3106A2, 97-3106A20-27S-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A20-27S-940 Details Description
Related parts for 97-3106A20-27S-940
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PANEL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100 R/A 30AU datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 25LGA datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V datasheet.pdf