Amphenol Industrial 97-3106A20-6PZ-417-940
97-3106A20-6PZ-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A20-6PZ-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 3C 3#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A20-6PZ-417-940.pdf
Availability of 97-3106A20-6PZ-417-940
QUANTITY
97-3106A20-6PZ-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A20-6PZ-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A20-6PZ-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A20-6PZ-417-940
Related Links97-3106A20-, 97-3106A20-6PZ-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A20-6PZ-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106A20-6PZ-417-940
IC PLD 10MC 15NS 28PLCC datasheet.pdf
EMI FILTER 500VAC 40A SCREW TERM datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 6A SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 6V datasheet.pdf
CABLE 3COND 14AWG BLACK 250' datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
FILTERLINE PRIMARY datasheet.pdf
275VAC / 350VDC MOV DIN LV SPD ( datasheet.pdf