Amphenol Industrial 97-3106B18-12P-417-940
97-3106B18-12P-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B18-12P-417-940
Brief Description
AB 6C 6#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B18-12P-417-940.pdf
Availability of 97-3106B18-12P-417-940
QUANTITY
97-3106B18-12P-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B18-12P-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B18-12P-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B18-12P-417-940
Related Links97-3106B18-, 97-3106B18-12P-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B18-12P-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106B18-12P-417-940
CONN PLUG WATERPROOF 24POS FMALE datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .100" R/A TIN datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 44 POS .217 SMD datasheet.pdf
RES SMD 8.87M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CBL RIBN 37COND 0.050 MULTI 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 6.3"L X 6.3"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN PLUG 15+PE INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 4MM 6.14" datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 400MA 280 MOHM datasheet.pdf