Amphenol Industrial 97-3106B20-18SZ-417
97-3106B20-18SZ-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B20-18SZ-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 9C 6#16, 3#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106B20-18SZ-417.pdf
Availability of 97-3106B20-18SZ-417
QUANTITY
97-3106B20-18SZ-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B20-18SZ-417
Internal Part NumberEIS-97-3106B20-18SZ-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B20-18SZ-417
Related Links97-3106B2, 97-3106B20-18SZ-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B20-18SZ-417 Details Description
Related parts for 97-3106B20-18SZ-417
RES 75 OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 500MA 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
LIMIT SWITCH LEVER datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CRIMPER FOR RG59-62-58 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CBL RIBN 64COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.2A 350 MOHM TH datasheet.pdf
FET RF 2N-CH 50V 100MA 375-04 datasheet.pdf