Amphenol Industrial 97-3106B20-23SY-417
97-3106B20-23SY-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B20-23SY-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 2C 2#8 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106B20-23SY-417.pdf
Availability of 97-3106B20-23SY-417
QUANTITY
97-3106B20-23SY-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B20-23SY-417
Internal Part NumberEIS-97-3106B20-23SY-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B20-23SY-417
Related Links97-3106B2, 97-3106B20-23SY-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B20-23SY-417 Details Description
Related parts for 97-3106B20-23SY-417
RES SMD 17.4KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.08V SC70-4 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 2POS R/A SMD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 12.80MHZ SNWV SMD datasheet.pdf
Connector Header 4 Position 0.200" (5.08mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
LED 3MM BI-LEVEL 2X2 G,G .185" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
ASSEMBLY datasheet.pdf
MKP 4.7UF 5% 1250VDC DRAWING T2 datasheet.pdf