Amphenol Industrial 97-3106B22-2SY
97-3106B22-2SY picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B22-2SY
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 3C 3#8 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106B22-2SY.pdf
Availability of 97-3106B22-2SY
QUANTITY
97-3106B22-2SY Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B22-2SY
Internal Part NumberEIS-97-3106B22-2SY
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B22-2SY
Related Links97-3106, 97-3106B22-2SY Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B22-2SY Details Description
Related parts for 97-3106B22-2SY
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 9.7A 30 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF 2B 1-5V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 800MA DO204 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
POWER STRIP 48" 20A 16OUT 15' datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 603.336 OHM 0.6W 0.05% RAD datasheet.pdf