Amphenol Industrial 97-3106B24-28PY-940
97-3106B24-28PY-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B24-28PY-940
Brief Description
AB 24C 24#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B24-28PY-940.pdf
Availability of 97-3106B24-28PY-940
QUANTITY
97-3106B24-28PY-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B24-28PY-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B24-28PY-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B24-28PY-940
Related Links97-3106B2, 97-3106B24-28PY-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B24-28PY-940 Details Description
Related parts for 97-3106B24-28PY-940
CONN RCPT 7POS DOUBLE NUT CRIMP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 3.5MM 12POS PCB datasheet.pdf
RES 75K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 5.46MM datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
4PRR 10I 2MM 2W DUST CVR datasheet.pdf