Amphenol Industrial 97-3106B28-20S-417-940
97-3106B28-20S-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B28-20S-417-940
Brief Description
AB 14C 4#16, 10#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106B28-20S-417-940.pdf
Availability of 97-3106B28-20S-417-940
QUANTITY
97-3106B28-20S-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B28-20S-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B28-20S-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B28-20S-417-940
Related Links97-3106B28-, 97-3106B28-20S-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B28-20S-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106B28-20S-417-940
RES 1M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADDRESS REGISTER DVR 64TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRANS 6-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 75MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 6A datasheet.pdf