Amphenol Industrial 97-3107B18-20PY-417-940
97-3107B18-20PY-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B18-20PY-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 5C 5#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107B18-20PY-417-940.pdf
Availability of 97-3107B18-20PY-417-940
QUANTITY
97-3107B18-20PY-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B18-20PY-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B18-20PY-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B18-20PY-417-940
Related Links97-3107B18-, 97-3107B18-20PY-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B18-20PY-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107B18-20PY-417-940
SWITCH PHOTOLOGIC SLOTTD OPTICAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 120W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC DRIVER QUAD 40MHZ HS 16-QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COL 8SO datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf