Amphenol Industrial 97-3107B20-17PX-417-940
97-3107B20-17PX-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B20-17PX-417-940
Brief Description
AB 6C 1#16, 5#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107B20-17PX-417-940.pdf
Availability of 97-3107B20-17PX-417-940
QUANTITY
97-3107B20-17PX-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B20-17PX-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B20-17PX-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B20-17PX-417-940
Related Links97-3107B20-, 97-3107B20-17PX-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B20-17PX-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107B20-17PX-417-940
IC REG LDO 3V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 100K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 25COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V JB 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS BOX MNT PIN datasheet.pdf