Amphenol Industrial 97-3107B20-29SW-417-940
97-3107B20-29SW-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B20-29SW-417-940
Brief Description
AB 17C 17#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107B20-29SW-417-940.pdf
Availability of 97-3107B20-29SW-417-940
QUANTITY
97-3107B20-29SW-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B20-29SW-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B20-29SW-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B20-29SW-417-940
Related Links97-3107B20-, 97-3107B20-29SW-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B20-29SW-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107B20-29SW-417-940
SW BASIC SPDT 0.1A .110QC 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
SENS 2000PSI 22MM M20-1.5 6G 5V datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .030M 19POS datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 80W datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 100MA 5.7 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1.3UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf