Amphenol Industrial 97-3107B24-5P-417-940
97-3107B24-5P-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B24-5P-417-940
Brief Description
AB 16C 16#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107B24-5P-417-940.pdf
Availability of 97-3107B24-5P-417-940
QUANTITY
97-3107B24-5P-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B24-5P-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B24-5P-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B24-5P-417-940
Related Links97-3107B24, 97-3107B24-5P-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B24-5P-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107B24-5P-417-940
CONN RECEPT PIN .020-.032" .170" datasheet.pdf
VARISTOR 73.8V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
PHYCEIVER LOW PWR 3.3V 32QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 800MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN JACK MODULE BLOCKOUT DEVICE datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT M23 datasheet.pdf