Amphenol Industrial 97-3108A18-20P-940
97-3108A18-20P-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A18-20P-940
Brief Description
AB 5C 5#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A18-20P-940.pdf
Availability of 97-3108A18-20P-940
QUANTITY
97-3108A18-20P-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A18-20P-940
Internal Part NumberEIS-97-3108A18-20P-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A18-20P-940
Related Links97-3108A1, 97-3108A18-20P-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A18-20P-940 Details Description
Related parts for 97-3108A18-20P-940
STRAP UNIV/MOUNT W TAPE 2" datasheet.pdf
RES 845K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 26.5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CONN FML 3POS datasheet.pdf