Amphenol Industrial 97-3108A20-24SY
97-3108A20-24SY picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A20-24SY
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 4C 2#16, 2#8 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108A20-24SY.pdf
Availability of 97-3108A20-24SY
QUANTITY
97-3108A20-24SY Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A20-24SY
Internal Part NumberEIS-97-3108A20-24SY
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A20-24SY
Related Links97-3108, 97-3108A20-24SY Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A20-24SY Details Description
Related parts for 97-3108A20-24SY
RECTIFIER BRIDGE 35A 1000V GBPC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 35V 20% 1411 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 150W datasheet.pdf
LED COB CX1510 4000K WHITE SMD datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 10POS SLDR BLACK datasheet.pdf