Amphenol Industrial 97-3108A24-11SY-417
97-3108A24-11SY-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A24-11SY-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 9C 6#12, 3#8 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108A24-11SY-417.pdf
Availability of 97-3108A24-11SY-417
QUANTITY
97-3108A24-11SY-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A24-11SY-417
Internal Part NumberEIS-97-3108A24-11SY-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A24-11SY-417
Related Links97-3108A2, 97-3108A24-11SY-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A24-11SY-417 Details Description
Related parts for 97-3108A24-11SY-417
REGULATOR 3.3V 7-9A ADJ HRZ datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA 8SOIC datasheet.pdf
RES 550 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5500K 4SMD datasheet.pdf
CBL USB A RCPT SQ FLNG-PLUG .5M datasheet.pdf
RES 7.5M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 11NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf