Amphenol Industrial 97-3108A24-9PX-417-940
97-3108A24-9PX-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A24-9PX-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 2C 2#4 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A24-9PX-417-940.pdf
Availability of 97-3108A24-9PX-417-940
QUANTITY
97-3108A24-9PX-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A24-9PX-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3108A24-9PX-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A24-9PX-417-940
Related Links97-3108A24-, 97-3108A24-9PX-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A24-9PX-417-940 Details Description
Related parts for 97-3108A24-9PX-417-940
RES 75 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 5A DO214AB datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC STD 20MA 5VDC datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
MODEM SOCKET GPRS QUAD-BAND GSM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 7.5MM datasheet.pdf
APPLIANCE OUTLET SHUTTERD 15A datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
ATTENUATOR 10 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf