Amphenol Industrial 97-3108A28-17PX-417
97-3108A28-17PX-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A28-17PX-417
Brief Description
AB 15C 15#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A28-17PX-417.pdf
Availability of 97-3108A28-17PX-417
QUANTITY
97-3108A28-17PX-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A28-17PX-417
Internal Part NumberEIS-97-3108A28-17PX-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A28-17PX-417
Related Links97-3108A2, 97-3108A28-17PX-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A28-17PX-417 Details Description
Related parts for 97-3108A28-17PX-417
RES SMD 576 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMA datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
TXRX ESD RS-485/422 LP 8-MSOP datasheet.pdf
PATCHCORD CAT6 BLK/BLK BOOT 9' datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
TOOL W/PULL TESTER 53 SER TP datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf