Amphenol Industrial 97-3108A28-19SW-417-940
97-3108A28-19SW-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A28-19SW-417-940
Brief Description
AB 10C 6#16, 4#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108A28-19SW-417-940.pdf
Availability of 97-3108A28-19SW-417-940
QUANTITY
97-3108A28-19SW-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A28-19SW-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3108A28-19SW-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A28-19SW-417-940
Related Links97-3108A28-, 97-3108A28-19SW-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A28-19SW-417-940 Details Description
Related parts for 97-3108A28-19SW-417-940
DIODE ZENER 16V 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 97.6 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 232K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 15VOUT 50W datasheet.pdf