Amphenol Industrial 97-3108A28-8PZ-417
97-3108A28-8PZ-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A28-8PZ-417
Brief Description
AB 12C 10#16, 2#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A28-8PZ-417.pdf
Availability of 97-3108A28-8PZ-417
QUANTITY
97-3108A28-8PZ-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A28-8PZ-417
Internal Part NumberEIS-97-3108A28-8PZ-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A28-8PZ-417
Related Links97-3108A2, 97-3108A28-8PZ-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A28-8PZ-417 Details Description
Related parts for 97-3108A28-8PZ-417
MOD DIODE PWR 50A 240VAC ISO PNL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf