Vishay/Dale RCL1225470KFKEG
RCL1225470KFKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL1225470KFKEG
Brief Description
RES SMD 470K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL1225470KFKEG.pdf
Availability of RCL1225470KFKEG
QUANTITY
RCL1225470KFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1225470KFKEG
Internal Part NumberEIS-RCL1225470KFKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1225470KFKEG
Related LinksRCL1225, RCL1225470KFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1225470KFKEG Details Description
Related parts for RCL1225470KFKEG
RES SMD 169K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 5A 2-7B1A datasheet.pdf
TAPE ALUMINUM FOIL 3" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
OMNI/MZP TOOLING ASSEMBLY datasheet.pdf
75MM WIDE FLUSH MT BRACKET datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 130MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.002UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf