Amphenol Industrial 97-3108B20-11P-417-940
97-3108B20-11P-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B20-11P-417-940
Brief Description
AB 13C 13#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B20-11P-417-940.pdf
Availability of 97-3108B20-11P-417-940
QUANTITY
97-3108B20-11P-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B20-11P-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B20-11P-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B20-11P-417-940
Related Links97-3108B20-, 97-3108B20-11P-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B20-11P-417-940 Details Description
Related parts for 97-3108B20-11P-417-940
CONN HEADER 7POS VERT LATCH 15AU datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 1.12A 120 MOHM datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF/NUT datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf