Amphenol Industrial 97-3108B20-14PY
97-3108B20-14PY picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B20-14PY
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 5C 3#12, 2#8 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B20-14PY.pdf
Availability of 97-3108B20-14PY
QUANTITY
97-3108B20-14PY Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B20-14PY
Internal Part NumberEIS-97-3108B20-14PY
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B20-14PY
Related Links97-3108, 97-3108B20-14PY Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B20-14PY Details Description
Related parts for 97-3108B20-14PY
RES SMD 120 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" 8X datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W CARBON LOG datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M6 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS UNIV-MATE-N-LOK datasheet.pdf
FIXED IND 9.9NH 1.4A 81 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
ULTRAFIT VERT 30 AU PLATED NAT datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf