Amphenol Industrial 97-3108B20-33P-417-940
97-3108B20-33P-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B20-33P-417-940
Brief Description
AB 11C 11#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B20-33P-417-940.pdf
Availability of 97-3108B20-33P-417-940
QUANTITY
97-3108B20-33P-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B20-33P-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B20-33P-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B20-33P-417-940
Related Links97-3108B20-, 97-3108B20-33P-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B20-33P-417-940 Details Description
Related parts for 97-3108B20-33P-417-940
IC REG BUCK 5V 1A 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.25KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 20A PNL MNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 3.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 18POS PIN datasheet.pdf