Amphenol Industrial 97-3108B22-23P
97-3108B22-23P picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B22-23P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 8C 8#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108B22-23P.pdf
Availability of 97-3108B22-23P
QUANTITY
97-3108B22-23P Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B22-23P
Internal Part NumberEIS-97-3108B22-23P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B22-23P
Related Links97-3108, 97-3108B22-23P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B22-23P Details Description
Related parts for 97-3108B22-23P
BATTERY PACK NICAD 12V 250MAH datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 22POS OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CTLR STD BOX-TYPE 2CAMERA PNP datasheet.pdf
LED HEATSINK W/FAN 5V 59X20MM datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 128UM datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1W DO216 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
ANTENNA CHIP 2.6GHZ WIMAX WLAN datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf