SiTIME SIT3807AI-C-25NM
SIT3807AI-C-25NM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-C-25NM
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3807AI-C-25NM.pdf
Availability of SIT3807AI-C-25NM
QUANTITY
SIT3807AI-C-25NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-C-25NM
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-C-25NM
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AI-C-25NM
Related LinksSIT3807A, SIT3807AI-C-25NM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AI-C-25NM Details Description
Related parts for SIT3807AI-C-25NM
RES SMD 5.49KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 340MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 15POS datasheet.pdf
IC USB SERIAL FULL UART 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.54KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
NON-HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 2W SMBG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 15A 125V datasheet.pdf