TE Connectivity Deutsch Connectors 983-0SE10-05S6-L
983-0SE10-05S6-L picture photo
Mfg. Part Number
983-0SE10-05S6-L
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT
Datasheet Download
983-0SE10-05S6-L.pdf
Availability of 983-0SE10-05S6-L
QUANTITY
983-0SE10-05S6-L Order Process
Ship out your order
Specifications of 983-0SE10-05S6-L
Internal Part NumberEIS-983-0SE10-05S6-L
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions5
Shell Size - Insert10-5
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
Orientation6
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)983-0SE10-05S6-L
Related Links983-0SE1, 983-0SE10-05S6-L Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
983-0SE10-05S6-L Details Description
Related parts for 983-0SE10-05S6-L
LED 7-SEG 3DIG CC HRED RHDP .56" datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 15A 24V datasheet.pdf
PCB TERM BLCK 2POS SCREW CONN datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 1.58V SC70-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 499 OHM 1% 10W datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf