TE Connectivity Deutsch Connectors 983-6K12-12S6
983-6K12-12S6 picture photo
Mfg. Part Number
983-6K12-12S6
Brief Description
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
983-6K12-12S6.pdf
Availability of 983-6K12-12S6
QUANTITY
983-6K12-12S6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 983-6K12-12S6
Internal Part NumberEIS-983-6K12-12S6
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions12
Shell Size - Insert12-12
Fastening TypeThreaded
Orientation6
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)983-6K12-12S6
Related Links983-6K, 983-6K12-12S6 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
983-6K12-12S6 Details Description
Related parts for 983-6K12-12S6
RES SMD 34K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TRIAC 600V 25A TO220AB datasheet.pdf
IC Z8 MCU DGTL TV CTRLR 44LQFP datasheet.pdf
CONN FERRULE 24AWG YELLOW datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 16POS GOLD datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14SO datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 154 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf