TE Connectivity Deutsch Connectors 983-6KE24-30P6-L
983-6KE24-30P6-L picture photo
Mfg. Part Number
983-6KE24-30P6-L
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 30POS STRGHT
Datasheet Download
983-6KE24-30P6-L.pdf
Availability of 983-6KE24-30P6-L
QUANTITY
983-6KE24-30P6-L Order Process
Ship out your order
Specifications of 983-6KE24-30P6-L
Internal Part NumberEIS-983-6KE24-30P6-L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)983-6KE24-30P6-L
Related Links983-6KE2, 983-6KE24-30P6-L Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
983-6KE24-30P6-L Details Description
Related parts for 983-6KE24-30P6-L
RES SMD 95.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 52POS 1.27MM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.8A 48 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM 1610 datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf