TE Connectivity Deutsch Connectors 983-6SE22-19SN-L
983-6SE22-19SN-L picture photo
Mfg. Part Number
983-6SE22-19SN-L
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
983-6SE22-19SN-L.pdf
Availability of 983-6SE22-19SN-L
QUANTITY
983-6SE22-19SN-L Order Process
Ship out your order
Specifications of 983-6SE22-19SN-L
Internal Part NumberEIS-983-6SE22-19SN-L
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series983
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)983-6SE22-19SN-L
Related Links983-6SE2, 983-6SE22-19SN-L Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
983-6SE22-19SN-L Details Description
Related parts for 983-6SE22-19SN-L
FIXED IND 39UH 600MA 380 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC COMP VOLT CMOS OD DUAL 8DIP datasheet.pdf
MODEM SOCKET HSPA CELLULAR datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS VERT DUAL SMD datasheet.pdf
ANT WHIP MC CC 440MHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
IC LEVEL TRANSLATOR SIM 12WLCSP datasheet.pdf
CRYSTAL 36.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf