FFF 98414-S06-24ULF
98414-S06-24ULF picture photo
Mfg. Part Number
98414-S06-24ULF
Brief Description
CONN HEADER STRT
Datasheet Download
98414-S06-24ULF.pdf
Availability of 98414-S06-24ULF
QUANTITY
98414-S06-24ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98414-S06-24ULF
Internal Part NumberEIS-98414-S06-24ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package21
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorCream
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98414-S06-24ULF
Related Links98414-S, 98414-S06-24ULF Datasheet, FFF Distributor
98414-S06-24ULF Details Description
Related parts for 98414-S06-24ULF
TRIAC SENS GATE 700V 4A TO220AB datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC SMC datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 50W 230V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 27POS .152M datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 5.08MM datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 4.7K OHM 10SRT datasheet.pdf
SMA BULKHEAD JACK-AMC PLUG 250MM datasheet.pdf