FFF 98423-G61-12ULF
98423-G61-12ULF picture photo
Mfg. Part Number
98423-G61-12ULF
Brief Description
MINITEK
Datasheet Download
98423-G61-12ULF.pdf
Availability of 98423-G61-12ULF
QUANTITY
98423-G61-12ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98423-G61-12ULF
Internal Part NumberEIS-98423-G61-12ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package336
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98423-G61-12ULF
Related Links98423-G, 98423-G61-12ULF Datasheet, FFF Distributor
98423-G61-12ULF Details Description
Related parts for 98423-G61-12ULF
RELAY TELECOM DPDT 10MA 12V datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS DUAL TIN SMD datasheet.pdf
Connector Header 68 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
FILTER LINE RFI COMPACT DUAL 15A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
500 TB PLU PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf