FFF 98426-G13-10-237LF
98426-G13-10-237LF picture photo
Mfg. Part Number
98426-G13-10-237LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
MINITEK HDR
Datasheet Download
98426-G13-10-237LF.pdf
Availability of 98426-G13-10-237LF
QUANTITY
98426-G13-10-237LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98426-G13-10-237LF
Internal Part NumberEIS-98426-G13-10-237LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesMinitek™
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall1.024" (26.00mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.933" (23.70mm)
Length - Tail0.091" (2.30mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ColorBlack and Cream
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98426-G13-10-237LF
Related Links98426-G13, 98426-G13-10-237LF Datasheet, FFF Distributor
98426-G13-10-237LF Details Description
Related parts for 98426-G13-10-237LF
IC ENCORE MCU FLASH 24K 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 240 OHM 0804 datasheet.pdf
IC ARTHMTC UNIT/FUN GEN 24-DIP datasheet.pdf
IC FET RF LDMOS 45W H-36265-2 datasheet.pdf
JOYSTICK SERIES 1 3AXIS LO PROFI datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO-214AC datasheet.pdf
OSC MEMS 15.36MHZ CMOS SMD datasheet.pdf