General Cable C2102A.12.04
C2102A.12.04 picture photo
Mfg. Part Number
C2102A.12.04
Brief Description
HOOK-UP STRND 20AWG ORANGE 100'
Datasheet Download
C2102A.12.04.pdf
Availability of C2102A.12.04
QUANTITY
C2102A.12.04 Order Process
Ship out your order
Specifications of C2102A.12.04
Internal Part NumberEIS-C2102A.12.04
Series2102A
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Conductor Strand10/30
Conductor MaterialCopper, Annealed Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter0.102" (2.59mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.032" (0.81mm)
Length100' (30.5m)
Voltage600V
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
Jacket ColorOrange
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2102A.12.04
Related LinksC2102A, C2102A.12.04 Datasheet, General Cable Distributor
C2102A.12.04 Details Description
Related parts for C2102A.12.04
IC BUFFER HEX NON-INVERT 14SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 24-QFN datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/2.5V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG RED 1000' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 360PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.5MM PANEL MOUNT datasheet.pdf