TXC CORPORATION 9B-13.000MBBK-B
9B-13.000MBBK-B picture photo
Mfg. Part Number
9B-13.000MBBK-B
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 50ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC-49S
Datasheet Download
9B-13.000MBBK-B.pdf
Availability of 9B-13.000MBBK-B
QUANTITY
9B-13.000MBBK-B Order Process
Ship out your order
Specifications of 9B-13.000MBBK-B
Internal Part NumberEIS-9B-13.000MBBK-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9B
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.145" (3.68mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9B-13.000MBBK-B
Related Links9B-13.0, 9B-13.000MBBK-B Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9B-13.000MBBK-B Details Description
Related parts for 9B-13.000MBBK-B
FIXED IND 1.5NH 300MA 100 MOHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 25X6.9MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 14POS VERT GOL datasheet.pdf
OSC MEMS 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0508 datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf