TXC CORPORATION 9C-11.000MBBK-T
9C-11.000MBBK-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-11.000MBBK-T
Brief Description
Crystal 11.0000MHz 50ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-11.000MBBK-T.pdf
Availability of 9C-11.000MBBK-T
QUANTITY
9C-11.000MBBK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-11.000MBBK-T
Internal Part NumberEIS-9C-11.000MBBK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series9C
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency11MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.150" (3.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-11.000MBBK-T
Related Links9C-11.0, 9C-11.000MBBK-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-11.000MBBK-T Details Description
Related parts for 9C-11.000MBBK-T
OSC 3.3V PROG TTL TRI ST 100PPM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20QSOP datasheet.pdf
TRANSDCR AC 0-5VDC OUT 3PHASE datasheet.pdf
CAP TANT 0.033UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 240VAC datasheet.pdf