Vishay/Vitramon VJ0402D120JXXAC
VJ0402D120JXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D120JXXAC
Brief Description
CAP CER 12PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D120JXXAC.pdf
Availability of VJ0402D120JXXAC
QUANTITY
VJ0402D120JXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D120JXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D120JXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D120JXXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D120JXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D120JXXAC Details Description
Related parts for VJ0402D120JXXAC
FIXED IND 270NH 855MA 110 MOHM datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 90A datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 61POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LED 3MM GN/YW WHT DIFF BI-LEVEL datasheet.pdf