Vishay/Dale CRCW06031R07FNEA
CRCW06031R07FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031R07FNEA
Brief Description
RES SMD 1.07 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031R07FNEA.pdf
Availability of CRCW06031R07FNEA
QUANTITY
CRCW06031R07FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031R07FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06031R07FNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.07
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031R07FNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06031R07FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031R07FNEA Details Description
Related parts for CRCW06031R07FNEA
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V datasheet.pdf
IC SOUND DEMOD/DECODE 44PQFP datasheet.pdf
RELAY SSR SPST SGL 0.20A 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 10% 2000W datasheet.pdf
DSUB 62 M CRIMP NMB F0 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12.7 OHM 1% 30W datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033 UF 20% 300 VAC R datasheet.pdf