TXC CORPORATION 9C-19.200MAAJ-T
9C-19.200MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-19.200MAAJ-T
Brief Description
Crystal 19.2000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
9C-19.200MAAJ-T.pdf
Availability of 9C-19.200MAAJ-T
QUANTITY
9C-19.200MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-19.200MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-19.200MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMHz Crystal
Frequency19.2MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-19.200MAAJ-T
Related Links9C-19.2, 9C-19.200MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-19.200MAAJ-T Details Description
Related parts for 9C-19.200MAAJ-T
CONTROL KNOB BLK NYLON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN SOCKET F4 .4MM 30POS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 7A CRS datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 300MA 250VAC 50VDC datasheet.pdf